Školní rok 2014/15 - Mateřská škola, Nové Město nad Metují, Na Františku 845

Fotogalerie MŠ Na Františku - školní rok 2014/2015
Branně bezpečnostní den - Letiště

Školní výlet 2015

Školní výlet Zámek Potštejn - „Program s pohádkovem“

Pozorování přeměny housenek v kukly, následně v motýly

Výtvarná soutěž "Školka plná dětí" - 1. místo Martin Faltus

Vernisáž výstavy MŠ Na Františku

Divadlo v MŠ "O statečné Hyldě a pyšném Hakonovi"

Slunečnice DDM Stonožka - "Jarní drobnůstky"

Děti z mateřské školy bruslí ...

Poslední týden v lednu jsme na místním zimním stadionu ukončili bezplatný kurz 10 ti lekcí „školičky bruslení“ pro nejstarší předškolní děti. Přes velké počáteční obavy nás učitelek i dětí, jsme se pod heslem: „Proč nezkusit něco nového, místo stálých námitek proč to či ono nejde…“ do výcviku pustili. A bylo to velké překvapení a jedna velká chvála. Chvála a poděkování rodičům, za jejich solidaritu a péči, když nám pomáhali s přezouváním bruslí. Chvála zkušeným instruktorům, hlavně pak p. R. Hladíkové za vedení kurzu a za bezvadný servis zajištění autobusové dopravy od mateřské školy a zpět.
Touto cestou všem děkujeme za trpělivost a hlavně cenné zkušenosti, díky kterým děti i učitelky překonaly prvotní obavy a strach (z úrazů, náročné organizace, nebezpečné manipulace dětí s bruslemi….) Všechny děti se na každé bruslení velmi těšily, osvojily si důležité základy pro tento sport a na konci kurzu samostatně bruslily. Dělaly hodinu od hodiny úžasné pokroky. Poslední lekce proběhla ve znamení soutěží a předávání ocenění za účasti zástupců města p. místostarosty M. Besedy a p. M. Petruželkové. Dle ohlasu z řad rodičů i prarodičů se bruslení zdařilo, fandili nám, důkazem byla vždy téměř 100% účast všech 36 dětí. Děti postoupily o stupínek výš ve své sportovní zdatnosti, některé se společně s rodiči dále zdokonalují na veřejném bruslení. Budeme se těšit na další spolupráci se Spartakem.

Karneval v MŠ

Kopretiny - Návštěva knihovny, beseda o Boženě Němcové

Tři králové 2015 v naší Mateřské škole

Vánoce 2014

Soutěž o "Nejlepší novoměstský vánoční salát 2014"
Tým zaměstnanců naší školy (Michaela Pekařová s dcerou Haničkou a Hana Kavková) a zástupce rodičů (Veronika Kobaníková) reprezentoval naši školu v soutěži o "Nejlepší novoměstský vánoční salát 2014", i když jsme nezvítězili, klání jsme si užili a náš vánoční salát byl podle nás nejlepší. Děkujeme Vám všem, kteří jste nás přišli podpořit.

Lísteček v Husově sboru a na výstavě na zámku

Bruslení

Děkujeme všem rodičům a sponzorům za pomoc
na přípravě Vánočního Jarmarku 2014