Spolupráce s rodiči - Mateřská škola, Nové Město nad Metují, Na Františku 845

Plán partnerské spolupráce mezi rodiči a školou, školní rok 2017/2018

Nabízíme spolupráci na základě rovnocenného partnerství. Vzájemná otevřenost mezi učiteli a rodiči, podávání oboustranných informací. To vše napomáhá dítěti plnohodnotně prožívat den v MŠ. Podporujeme aktivity k prohloubení vzájemného působení rodiny a školy.

Poskytujeme informace o životě školy prostřednictvím galerií a výstav dětských výtvarných prací v hale, na chodbách školy, dále prostřednictvím webových stránek školy. Prezentujeme výsledky práce zájmových aktivit dětí, umožňujeme rodičům účast ve vzdělávací práci. Spolupracujeme s rodinou při individuálním adaptačním programu nově přijatých dětí.

Pořádáme dětská vystoupení pro rodiče a veřejnost, společné pracovní dílny. Vítáme pomoc rodičů při kulturních programech mimo školu, při zajišťování foto a video dokumentace. Spolupracujeme s rodiči při zajištění exkurzí na různých pracovištích.

Nabízíme poradenskou službu. Vyhledáváme a doporučujeme děti na včasnou diagnostiku z hlediska psychologického i pedagogického, spolupracujeme s rodiči při šetření školní zralosti. Spolupracujeme při tvorbě individuálních vzdělávacích plánů pro děti speciální třídy. Jsme prostředníky při spolupráci rodiny a Pedagogicko psychologické poradny, Speciálního pedagogického centra v Náchodě. Logopedické asistentky pravidelně konzultují s rodiči nápravu řeči, zajišťujeme ve škole logopedická vyšetření dětí s odborníky. Míra úspěšnosti nápravy řeči u dětí je vždy přímo úměrná spolupráci rodiny a školy. Možnost denní konzultace s učitelkami ve třídách, s ředitelkou školy v kanceláři. Pro vzájemnou komunikaci nabízíme využití schránky důvěry, která je pro rodiče umístěna v hale. Využíváme možnosti získávat zpětnou vazbu od rodičů, formou dotazníků, anketních lístků.

Vítáme a děkujeme za sponzorování školy.
Náměty: dary zbytkových materiálů pro pracovní výchovu a výtvarnou činnost, finanční a věcné dary.

Propagaci školy, bližší informace zajišťují naše internetové stránky www.msfrantisek.cz.

Zástupce rodičů, pokladní: Ing. Zuzana Láchová